norkem - Your first link in the chemical chain

En Son Haberler >

17.01.2022

Tatlandırıcılar lezzetli ikramların sağlıklı beslenme ile dengelenmesine nasıl katkıda bulunur?

Suçluluk duymadan tatlı yemek mümkün mü? Bu soruları pek çok insana sorarsanız muhtemelen "hayır" yanıtını alırsınız. Tatlı şeyleri ne kadar sevsek de bugünlerde tatlılardan atıştırmalıklara ve gazlı içeceklere kadar her şey sağlık uyarısı taşıyor.

01.12.2021

GOFOS diyet lifi alımını artıran lezzetli bir çözüm sunar.

Britanyalı yetişkinlerin diyet lifi alımı endişe verici düzeyde düşüktür. Gıda ve İçecek Federasyonu (FDF) tarafından açıklanan rakamlara göre yetişkinlerin yalnızca %9'u önerilen günlük 30 g lifi alıyor.

29.10.2021

Kenevir Gıda Ürünleri: Sağlığınız İçin İyi, Çevre İçin Mükemmel

Kenevir geleneksel olarak, kumaş ve tekstilden kağıt ve ipliğe kadar pek çok şeyin üretiminde kullanılabilecek bir lif kaynağı olarak yetiştirilir. 

 

Son zamanlarda kenevirin ticari bir gıda kaynağı olarak kullanılması konusuna giderek daha fazla ilgi gösteriliyor. Kenevir tohumları protein ve besin değeri açısından zengindir ve un, yağ, hayvansal gıda içermeyen süt ve protein tozu gibi ürünlerin imalatında işlenebilir.

 

01.09.2021

Norkem, Eylül ayında ChemUK fuarında sizlerle

Norkem, Eylül 2021'de düzenlenecek, Birleşik Krallık'ın önde gelen kimyasal madde tedarik fuarı ChemUK'de sizlerle birlikte olacağını duyurmaktan mutluluk duyuyor. Birleşik Krallık'ın Kimyasal Madde Endüstrisi Tedarik Zinciri Fuarı olan ChemUK, sırasıyla bir Fuara ve bir konuşmacı programına ev sahipliği yapacak ve Birleşik Krallık'ın kimyasal madde, biyokimyasal, kimyasal işleme ve kimyasal ürün formülasyon endüstrilerinin kilit oyuncularını bir araya getirecektir.

11.08.2021

Norkem'in İyot Türevi Ürün Serisi Dünya Genelindeki Yüksek Talebi Karşılıyor

Kimyasal madde tedarik dünyasında bazı ürünler zaman zaman yüksek taleple karşılaşır. Kimyasal madde endüstrisindeki herkesin bildiği gibi, bazı kimyasal maddelere ani şekilde yüksek talep oluşur. Bu ani talep artışları bazen yeni çıkarılan devlet onayları, bazen yakın zamanda geçen bir FDA onayı, bazen de sadece araştırmaların artmasından kaynaklanır. Geçtiğimiz aylarda Norkem gibi kimyasal madde tedarik şirketleri, birçok farklı sektörden iyot ve iyot türevi ürünlerine karşı yüksek bir taleple karşı karşıya kaldılar. Bu da bazılarının iyot tedarik etmekte zorlandığı anlamına gelebilmektedir. 

26.07.2021

Norkem ürün serisi, Birleşik Krallık'taki yeni şeker ve tuz vergisinden kaçınmanıza nasıl yardımcı olabilir?

Norkem olarak, endüstriyel ihtiyaçlarınız ne olursa olsun karşılayabileceğimiz kimyasal maddelerin, gıda ürünlerinin ve katkı maddelerinin lider tedarikçilerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz.   Özellikle son yıllarda büyük değişikliklere maruz kalan sektörlerin başında gıda ürünleri sektörü gelmektedir: gıda ürünlerinde ve katkı maddelerinde daha sağlıklı ve besleyici seçeneklere ve gıda ürünlerinde ve içeceklerde daha düşük şeker ve tuz içeriklerine doğru bariz bir eğilim görülmektedir.